[47]"Wiara, Nadzieja, Miłość"-Monika Jagodzińska

"Miłość jest najlepszym lekarstwem, choć czasem trzeba czekać na receptę."


Tytuł:"Wiara, Nadzieja, Miłość"
Tytuł oryginału:"Wiara, Nadzieja, Miłość"
Autor: Monika Jagodzińska 
Wydawnictwo: Psychoskok
Data wydania: 26.03.2018 r.
Liczba stron: 120
Kategoria: literatura młodzieżowa

Diana jest nastolatką, w szkolę woli wtopić się w tłum. Dziewczynie towarzyszą problemy z nadwagą przez co nie wszyscy z rówieśników ją akceptują. Pewnego dnia myśli, że szczęście się w końcu do niej uśmiechnęło. Chłopak zaczął się z nią zadawać bez względu na jej wygląd, jednak okazuje się, że chłopak robił to tylko by ją ośmieszyć. Diana czuje się okropnie i zaczyna swoją przemianę. Zmiany z czasem przestają być dla dziewczyny korzystne, nikt nie wie, jak potoczą się dalej losy młodej dziewczyny.

"Wiara, nadzieja, miłość" to książka w której autorka porusza ważny i trudny temat nie akceptacji wśród społeczeństwa. Raczej każdy z nas ma kompleksy, które go krępują. Jednak kiedy nie jest nam to wytykane lub podchodzimy do tego z dystansem jest dużo łatwiej. Diana ma problemy z nadwagą, z tego powodu często rówieśnicy jej dokuczają. Nie jest to miłe, szczególnie jeszcze kiedy bohaterka przechodzi wiek dojrzewania. Potrzebuje akceptacji, wyrozumiałości i miłości. 

Przyznam się, że z początku nie rozumiałam bohaterki i jej problemów. Zawsze należałam do osób z niedowagą, przez co sytuacja Diany była mi obca. Choć z czasem przewijania kolejnych stron książki, coraz bardziej zaczęłam wczuwać się w historię. Z początku patrzyłam na wszystkie wydarzenia obojętnie i wydawały mi się dosyć nieistotne. Z biegiem fabuły zaczęłam zżywać się z bohaterką i stawiać w jej sytuacjach.

Książka jest podzielona na trzy części zatytułowane: wiara, nadzieja i miłość. W każdym etapie autorka ukazuje zmianę patrzenia na świat Diany. Decydują o tym różne wydarzenia jedne mniej drugie bardziej dotykające bohaterkę. Przyznam się, że od pewnego momentu zaczęłam czytać tą książkę inaczej. Styl pisania autorki przez całą powieść jest bardzo lekki, a książka krótka, więc przeczytanie jej to dosłownie chwila (chyba, że jesteście mną i nawet nie chce się wam zacząć czytać). Myślę, że warto poświęcić dosłownie godzinę i dwie, aby poznać losy Diany. Bohaterka pokazuje, że warto jest się mimo wszystko otworzyć na ludzi. Nie wszyscy są tacy sami w końcu. Wiara i nadzieja to kolejne uczucia, które powinny towarzyszyć każdemu człowiekowi. Autorka ukazała historię w której gdyby nie wiara a także nadzieja los bohaterki mógłby się skończyć zupełnie inaczej. Miłość jest raczej ważna dla każdego, wszyscy chcą być kochani. Diana, jako młoda dziewczyna bardzo chcę się zakochać, ale też pragnie odwzajemnienia uczucia. Po wcześniejszych przeżyciach jest to dla niej trudne, ale zawsze pozostaje nadzieja.  

Polecam tę książkę, ponieważ ukazuje sytuacje bliskie rzeczywistości. Pomimo poruszenia trudnych tematów, jest bardzo lekka i przyjemna w odbiorze. A z bohaterami trudno się nie zżyć! 

Za przeczytanie książki, dziękuję autorce :D


Udostępnij ten post

5 komentarzy :

 1. Skoro można zżyć się z bohaterami to jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam już "Cykl" tej autorki i bardzo mi się podobał. Tak więc nie zostaje mi nic innego jak nadrobić "Wiarę, nadzieję i miłość" c:

  Pozdrawiam cieplutko,
  Złodziejka zapisanych stron

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa propozycja, chętnie przyjrzę się jej z bliska...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czuję, że to jest książka dla mnie. Szukam czegoś innego ;)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda na ciekawą ksiązkę, chętnie przeczytam :) https://codzienniezksiazka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń