[03] "Potomkowie" - Tosca Lee


Okładka książki Potomkowie
Tytuł:" Potomkowie"
Tytuł Oryginału: " The Progeny"
Autor: Tosca Lee
Wydawnictwo: Iuvi 
Data wydania: 26 października 2016 r. 
Liczba stron: 392 
Kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction, 
Skończyłam czytać: 24.12.16 r.

Elżbieta Batory żyła kilkaset lat temu, i była morderczynią wszech czasów. Taka drobnostka, pozostały jednak na świecie jej potomkinie. Potomkinie Elżbiety Batory, które są ścigane przez łowców, pragnących  ich śmierci i tego co wiedzą.  Emily ma 21 lat i tak, jest potomkinią Elżbiety Batory, co więcej wyczyściła sobie pamięć i nie pamięta nic. Jednak było to coś ważnego, bo historyk i łowcy za wszelką cenę będą chcieć to zdobyć.

Historii jest niewiele w fabule, tylko wspominane o Krwawej Hrabinie jak zginęła i torturowała, więc nie przejmujcie się jeśli nie przepadacie za historią. Nie wyobrażam sobie, żeby kiedyś wyczyścić pamięć, nie pamiętać nic, osób które kochamy, wspomnień i pięknych wydarzeń. A jednak Emily, a właściwie Audra to zrobiła, chcąc obronić coś ważnego przed historykiem. Akcja od początku mnie wciągnęła, ale ujawniono na początku tylko informacje, że wyczyściła pamięć. Dopiero około 50 strony zaczął się prawdziwy wyścig, można się było pogubić. W jednym momencie, na kilku stronach wydarzyło się tyle. 

Akcja pędzi, zresztą całą fabułę możemy nazwać   wyścigiem.  Audra jest jedną z najbardziej ściganych potomkiń, upozorowując swoją śmierć a potem się ujawniając, ściągnęła dużą uwagę na siebie. Historyk, czyli osoba  tych łowców która wszystko notuje, za wszelką cenę chce wiedzieć,  co ukryła Audra. Większość myśli, że jest to dziennik. Nie taki znowu zwykły dziennik, bo samej Elżbiety Batory. 

Potomkowie, potrafią wszędzie się rozpoznać. Najczęściej są adoptowani, ze względu na bezpieczeństwo, a potem wykrywają ich łowcy. I tu jest pytanie? Komu ufać ma Audra, Luce czy temu drugiemu. Obydwoje podają się za tych dobrych, a co jeśli obaj kłamią?Audra jest zagubiona i nie ma pojęcia komu ufać. 

Audra, jako bohaterka jest w porządku, nie irytuje ludzi, a potem dowiadujemy się rzeczy które chciała ukryć, i nie dziwie się jej po przeczytanie. Znowu wątek miłosny, na szczęście było go bardzo mało, bo tej książki, jako romantycznej nie uważam, chyba że mordowanie ludzi i ich ściganie zalicza się do romantyzmu. 

Styl autorki jest dobry i bardzo szybko się czyta fabułę. Na jednym wydechu, jednak nie jest to koniec wyścigu, jest to pierwsza część. Dziękuje autorce za to, że zakończyła ten tom, tak dobrze, bo np. "Ostatnia Spowiedź", nie mogę nie przeczytać dalszych losów. A tutaj jest pięknie zakończone, nie urywa się w środku zdania. 

Luka na początku mnie troszkę denerwował, ale potem zrobił się taki wspaniały,  chce pomóc Audrze. 

Fabuła skrywa dużo tajemnic i intryg, oraz jest oryginalna. Jeśli chodzi o jedną tajemnicę z Audrą i Luką, to byłam naprawdę zaskoczona, ale tak cieszę się! :) Wszystkie listy, kryły za sobą tyle informacji, że po trochu rozwinęliśmy wszystko, co chciała ukryć Audra. Chyba, że jest tego więcej w drugiej części. 

Przy okazji czytania, poznajemy wiele wspaniałych jak i okrutnych osób, oraz zwiedzamy miejsca. Tak naprawdę potomkowie są wszędzie, to jest wspaniałe, że potrafią siebie odnaleźć przez przypadek. Dowiadujemy się też o kilku śmierciach, jest to smutne :( 

Wspomniałam o zagadkach, czasem czułam się jak Sherlock szukający skarbu, ale mający tylko kilka wskazówek.   Zagadka skarbu, mając jedynie klucz, albo mnisi, tym mnie autorka naprawdę zaskoczyła. Nie pomyślałabym, że w taką książkę można wpleść mnich i wyszło to nie powiem, całkiem nieźle. 

Moja ocena: 8/10

Czytałam tą książkę z przyjemnością i w krótkim czasie, autorka ma przyjemny styl pisania. Jest to pierwsza historia po którą sięgnęłam tej autorki, ale na pewno nie ostatnia. Polecam sięgnąć po tę pozycję. Udostępnij ten post

8 komentarzy :

 1. Książka zapowiada się fantastycznie :) Myślę, że szybko po nią sięgnę :)

  Pozdrawiam Agaa
  ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że ta książka mi się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mogę zaryzykować i ją przeczytać :) a nuż mi się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O tej książce słyszałam już trochę wcześniej, ale nie wiedziałam nic konkretnego. Jeśli akcja toczy się aż tak szybko to z miłą chęcią sięgnę po lekturę w niedalekiej przyszłości c:
  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Momentami naprawdę nie można nadążyć :D

   Usuń
 5. Lubię historię, więc pochłonę jakąkolwiek powieść z jej elementami :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  napolceiwsercu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Podejrzewam, że jest tego więcej :D I to zakończenie... Było powalające :D

  OdpowiedzUsuń